monitoring stanu konstrukcji budowlanych

Monitorowanie stanu technicznego konstrukcji

Monitoring stanu technicznego

Monitoring środowiska

Badania i pomiary

Monitoring łańcucha chłodniczego

Monitorowanie procesów

SIECI CZUJNIKÓW BEZPRZEWODOWYCH

DO MONITORINGU KONSTRUKCJI


 

Łatwe w instalacji oraz obsłudze systemy inteligentnych bezprzewodowych czujników do monitorowania stanu technicznego konstrukcji, maszyn, parametrów procesów oraz środowiska.

Otrzymane dane pomiarowe ułatwiają podejmowanie decyzji oraz wspomagają procesy zarządzania ryzykiem poprawiając bezpieczeństwo oraz niezawodność.

Bezprzewodowe urządzenia pomiarowe dedykowane dla technologi Internetu Rzeczy (IoT).

Umów się na prezentację systemu

ZAMÓW KATALOG
ZAMÓW
ZAMÓW
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
chmura

czujnik przechyłu

MONITORING INKLINOMETRYCZNY

 

Bezprzewodowe czujniki odchylenia (inklinometry) ciągle monitorują ruchy oraz odchylenie: ścian, belek, stropów, przęseł i słupów zapewniając pełną kontrolę i bezpieczeństwo podczas budowy. Bezprzewodowymi inklinometrami można również monitorować konstrukcje ziemne jak: nasypy drogowe i kolejowe, wały przeciwpowodziowe, zbocza hałd kopalnianych. Monitorowanie stateczności konstrukcji w czasie rzeczywistym pozwala odpowiednia zarządzać ryzykiem.

czujnik drgań, monitoring drgań

MONITORING DRGAŃ

 

Bezprzewodowe czujniki przyspieszenia (AX-3D) służą do pomiaru drgań przekazywanych przez podłoże na budynki. Drgania emitowane podczas ciężkich robót jak palowanie, wiercenie, wyburzanie oraz  przejazdów ciężkiego sprzętu mogą przekroczyć wartości graniczne i spowodować uszkodzenia sąsiednich budynków, infrastruktury drogowej i kolejowej lub znacznie pogorszyć komfort pracy ludzi znajdujących się w budynkach.

Czujniki AX-3D służą do pomiaru drgań wg. normy PN-85/B-02170 „Ocena szkodliwości drgań przekazywanych przez podłoże na budynki” oraz PN-88/B-02171 „Ocena wpływu drgań na ludzi w budynkach”.

Monitoring obciążenia

 

MONITORING OBCIĄŻEŃ

 

Bezprzewodowe moduły pomiarowe BeanDevice® AN-mV ±20mV w wbudowanym rejestratorem danych, zasięgu do 650 m oraz pojemnej baterii służą do pomiarów obciążeń za klejonych tensometrów foliowych. Cztery kanały zapewniają możliwość pomiaru czterech różnych rodzajów obciążeń jednocześnie (obciążenia: zginające, rozciągające, ściskające i ścinające). Wodoszczelna obudowa o stopniu ochrony IP65.

 

EKONOMIECZNE ROZWIĄZANIE

 

Zastosowanie technologii MEMS w czujnikach odchylenia sprawia że są one dużo tańsze w porównaniu z czujnikami laserowymi. Dodatkową zaletę bezprzewodowych czujników odchylenia jest łatwość instalacji oraz długi czas życia baterii.

 

ZDALNY MONITORING KONSTRUKCJI – TELEMETRIA

 

Pomiary z wielu różnych bezprzewodowych czujników można przesłać w dowolne miejsce wykorzystując technologię mobilną 3G (UMTS). Podłączenie kontrolera BeanGateway® do rutera 3G (UMTS) jest tanie w porównaniu z urządzeniami z wbudowanymi nadajnikami GSM/GPRS, potrzeba jednej karty SIM na 45 czujników. Monitorowanie konstrukcji w czasie rzeczywistym zapewnia bezpieczeństwo oraz odpowiednie zarządzanie ryzykiem.

 

MONITOROWANIE PĘKNIĘĆ, RYS, SZCZELIN

 

Bezprzewodowe monitorowanie konstrukcji budowlanych z istniejącymi wadami jak: pęknięcia, rysy, szczeliny. Bezprzewodowy moduł pomiarowy BeanDevice® podłączony do czujnika przemieszczeń (ekstensometru) jest w stanie przesłać dane drogą radiową do kontrolera odległego nawet o 650m.

 

ELASTYCZNOŚĆ SYSTEMU

 

W jednej bezprzewodowej sieci sensorowej może znajdować się kilka rodzajów czujników jak czujniki: odchylenia, temperatury, drgań, odkształcenia i przemieszczenia.

 

 

 

 

 

 

MONITORING KONSTRUKCJI INŻYNIERSKICH

 

Ciągły pomiar odchylenia, drgań, przemieszczenia i obciążeń konstrukcji sięcią bezprzewodowych czujników pozwala w łatwy sposób monitorować stan konstrukcji już istniejącej jak i podczas budowy. Zadaniem systemu jest poprawa bezpieczeństwa oraz uniknięcie awarii budowlanych.

BEZPRZEWODOWY MODUŁ POMIAROWY

Przykłady zastosowań >>

ZALETY SYSTEMU CIĄGŁEGO MONITORINGU KONSTRUKCJI

SYSTEM BEZPRZEWODOWY

 

Jedna z największych zalet systemu - brak kabli. Łatwy i szybki montaż przez co niskie koszty instalacji.

 

REJESTRACJA DANYCH

 

Każdy z czujników posiada wbudowany rejestrator danych przez co pozwala na niezależną pracę, np. pozostawienie samego czujnika w niedostępnym miejscu na długi czas z możliwością ciągłej rejestracji danych

 

PROGRAMOWALNE ALARMY


System pozwala na alarmowanie użytkownika o przekroczeniu wartości alarmowych mierzonych parametrów przez wysłanie e-maila lub smsa w czasie rzeczywistym.

CIĄGŁY PODGLĄD


Monitorowanie w czasie rzeczywistym mierzonych parametrów z dowolnego miejsca dzięki możliwości przesyłu danych przez modem GSM 3G/4G i dostęp do aplikacji RissControl

BUDOWA SIECIOWA

 

Sieć może być zbudowana z wielu różnych czujników obsługiwanych przez kilka koncentratorów. W każdej chwili można dodać kolejny bezprzewodowy czujnik.

 

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

 

Łatwe w instalacji oraz intuicyjne w obsłudze bezprzewodowe systemy pomiarowe umożliwiają kontrole oraz monitorowanie niedostępnych lub problematycznych miejsc dla zastosowań typowych przewodowych systemów.

REDUKCJA KOSZTÓW

 

Bezprzewodowe czujniki są tanie w instalacji i integracji. Szubka instalacja w przeciągu kilku godzin.

 

WZROST BEZPIECZEŃSTWA

 

System chroni konstrukcję przed przeciążeniem jak i ludzi znajdujących się w budynku przed niebezpieczeństwem.

 

PRZYKŁAD BUDOWY CIĄGŁEGO MONITORINGU KONSTRUKCJI

PRZYKŁAD BUDOWY CIĄGŁEGO MONITORINGU KONSTRUKCJI

   Zobacz przykłady zastosowań >>

NASZA OFERTA

SimDes Partner

NIP: 9191723486, REGON: 364627292

 

tel:

+48 514 514 243

email:

info@bezprzewodoweczujniki.pl

 

adres:

ul. Żurawia 6/12 lok. 766

00-503 Warszawa

AKTUALNOŚCI

KONTAKT